Spor ve Fıstık Ezmesi

Spor ve Fıstık Ezmesi

fistik-ezmesi-besin-degerleri

Son zamanlarda Meter Mevsimler  ve Cenk Hoca ile Türkiye’de hiç satmayan fıstık ezmesi rekor sayıda satışa koşuyor 🙂 Nedir bu fıstık ezmesi neden bu kadar popüler ?

Fıstık’tan yapılışı itibariyle vücuda, özellikle vücut geliştirmecilere faydalı olan bir besin ama ne kadar faydalı ? Orası tartışılır işte.. Şahsi kanaatim şeker tüketemeyen diyette ki sporcuların tatlı krizlerinden olsa gerek inanılmaz derecede popüler oldu 🙂 Ama şunu belirteyim ki Fıstık Ezmesi tüketirken çok dikkatli olmalı makro besin değerlerini hesaplayıp ona göre yemelisiniz ki size faydadan çok zararı olmasın. Çünkü Besin değerleri aşağıda ki gibidir, çok sıkı diyetlerde tüketilmesini tavsiye etmem..

Yukarıda gördüğünüz gibi besin değerleri çok yüksek bir gıda. Bu yüzden sıkı diyetlerde uygulanmaması, BULK döneminde ki sporcularında dikkatli tüketmesi gereken bir besin. Ama şunuda belirtmemde fayda var Hazır Fıstık Ezmesi almak yerine evde kendiniz daha sağlıklı bir şekilde hazırlayabilirsiniz, eğer evde hazırlayamıyorsanız da Kuruyemişçilerden ÇİĞ FISTIK alıp tüketmenizi tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın…

YORUM YAZ