Türkiye 2016 Yılında Twitter’da En Çok Neleri Konuştu?

Türkiye 2016 Yılında Twitter’da En Çok Neleri Konuştu?

Her yıl olduğu gibi bu yılın da “en”lerini paylaşan mikro blog sitesi Twitter, hem Türkiye’deki hem de dünyadaki kullanıcıların en çok konuştuğu olayları ve gelişmeleri sıraladı.

TeknoYo‘da yer alan habere göre Twitter’ın 2016 yılına ilişkin verilerine göre Türkiye’de 2016’da dakika başına en çok Tweet’in atıldığı anlar (Tweet Per Minute), futbol maçlarında gerçekleşti.

Twitter’ın ‘2016 neler oldu’ analizine (#ThisHappened) göre Türkiye’de dakika başına en çok Tweet’in atıldığı ilk 3 an futbol maçlarından oluştu.

Dakikada en çok Tweet Süper Kupa finalinde atıldı

Twitter’da 2016’da dakikada en çok Tweet’in atıldığı an 13 Ağustos 2016 günü saat 20.37 olarak kayıtlara geçti. Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa Finali’nin gerçekleştiği o gece, futbolseverler bir yandan mücadeleyi takip ederken bir yandan da maça dair duygu ve düşüncelerini Twitter’da dile getirdi.

4-1’lik skorla sonlanan gecede kupayı evine götüren taraf Galatasaray olurken, Twitter’a da futbol damgasını vurmuş oldu.

İkinci sırada Çek Cumhuriyeti maçı var

Dakikada en çok Tweet atılan ikinci etkinlik 21 Haziran gecesi gerçekleşen Türkiye – Çek Cumhuriyeti milli maçı, üçüncü etkinlik ise 26 Mayıs gecesi gerçekleşen Galatasaray- Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final maçı olarak kayıtlara geçti.

Poyraz Karayel, Game of Thrones ve Survivor’ı geride bıraktı

Türkiye’de eğlence söz konusu olunca Twitter’da en çok TV programları konuşuldu. 2016 verilerine göre ilk sırayı ise Poyraz Karayel dizisi aldı.

İkinci sırayı Survivor alırken Beyaz Show, Game of Thrones ve O Ses Türkiye sırasıyla Twitter’da en çok konuşulan ilk 5 TV programı oldu.

En çok konuşulan sanatçı Neşet Ertaş

2012 yılında hayatı kaybeden Neşet Ertaş ve 1999 yılında hayatını kaybeden Barış Manço, 2016 yılı genelinde Twitter’da en çok konuşulan birinci ve ikinci sanatçı olarak yer aldı.

Bu iki ismi, Aşık Veysel, Kazım Koyuncu ve Müslüm Gürses takip etti.

YORUM YAZ