Yeni Çıkacak Galaxy S8 Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Çıkacak Galaxy S8 Özellikleri ve Fiyatı

Galaxy S8 özellikleri hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Galaxy S8 özellikleri ile Note7’den daha üstün olacağa benziyor. Galaxy S8 özellikleri hakkındaki sızıntılar haberimizde.

Galaxy S8’in özellikleri ile ön tasarıya çıkacak bir telefon olacağı Note7’nin imalatının durması ve satıştan çekilmesinden sonra netleşmişti. Ancak yeniden de Galaxy S8 özellikleri ile nasıl ön tasarıya çıkacağı merak konusu olmuştu. Gelen sızıntılara göre Galaxy S8 özellikleri ile Note7 modelini aratmayacağı gibi daha üstün özelliklere sahip olacak.

Galaxy S8 özellikleri ile ilgili sızıntılar

Galaxy S8 kamera özellikleri nasıl olacak?

Galaxy S8 özellikleri için şimdiye kadar bir hayli iddia ortaya atıldı. Galaxy S8 özellikleri sızıntıları arasında en dikkat çekeni ise çift kamera oldu. Bildiğiniz gibi Samsung’un rakibi Apple, iPhone 7 Plus ile çift kameraya geçiş yapmış ve kullanıcılardan pozitif geri dönüşler almıştı. Samsung da Galaxy S8 modelinde çift kameraya yer verebilir.

Galaxy S8’in kamerasının nasıl çalışacağı ile ilgili daha bir bilgi bulunmuyor. Firmalar ikinci arka kamerayı ya geniş açı için veyahut alan derinliği için kullanabiliyor. Burada karar Samsung’un olacağı için ikinci ana kameranın nasıl çalışacağını kestirmek güç. Ancak tahminlerimize göre; birinci ana kamera geniş bir açıya sahip olduğu için ikinci kamera muhtemelen alan derinliği için kullanılacaktır.

Galaxy S8 işlemci tarafında Snapdragon kullanabilir

Tepe model Galaxy serilerinde kendi ürettiği Exynos çip setlerine yer veren Samsung, bu siyasetinden Galaxy S8 ile vazgeçebilir. Söylentilere göre; Galaxy S8 modelinde Snapdragon 835 çip setine yer verilecek. Ancak geçtiğimiz gün yapılan izahlarda 10nm FinFET teknolojisi ile yeni Exynos çip setlerinin imalatına başlandığı ifade edilmişti.

Bu izahı göz önünde bulundurursak Galaxy S8‘in, Amerika’da Snapdragon 835, Avrupa’da ise belki 10nm FinFET ile üretilen Exynos yonga seti ile gelebileceğini söyleyebiliriz.

Son izahlara göre; Galaxy S8’in RAM bölümünde ise 6 GİGABYTE seçenek edilecek.

 

Galaxy S8 edge modeli gelmeyebilir!

Galaxy Note7 modeli ile tepe modellerinde yalnızca kavisli ekran kullanacağının sinyallerini veren Samsung, Galaxy S8 modelinde de yalnızca kavisli ekran kullanabilir. Bu da Galaxy S8 edge modelinin gelmeyeceği mananına geliyor.

Galaxy S8’in 5.5 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüğünde AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Ancak ekran ile ilgili yeni bir atılım yapılıp iPhone 7‘de yer alan DCI-P3 Wide Color Gamut‘a geçiş yapılabilir.

Son gelen bilgilere göre Galaxy S8‘de ekran kasa oranı %90 olacak. Bu da demek oluyor ki Galaxy S8’in ön yüzeyi komple ekran olacak.

Göz tarayıcı geliyor!

Note7 modelinde yer alan IRIS SCANNER başka bir deyişle göz tarama özelliğinin Galaxy S8 modelinde bulunacağı söyleniyor. Note7’nin satıştan çekilmesi göz önünde bulundurulursa bu söylentinin doğru olma ihtimali çok yüksek. Galaxy S8, göz tarama özelliği sayesinde kullanıcısına üst düzey bir güvenlik sunacak.

Göz tarayıcısının yanında optik parmak izi okuyucusu da Galaxy S8‘de yer alacak.

Galaxy S8 ve S-Pen çıkmazı

Note serisine özel olan S-Pen, Galaxy Note7 ile özellik açısından üst seviyelere erişmişti. Tercüme yapabilme, ekrandaki bir kareyi çekip video kaydedebilme, su altında çalışması ve geliştirilmiş özellikleri ile beğeni toplayan S-Pen, Galaxy S8 modeli ile ilk kez “S” serisine gelebilir.

Note serisinin isim açısından çok büyük prestij kaybettiği aşikar. Tahminlerimize göre 1-2 sene bu kötü şöhreti Note serisi atlatamayacak. Samsung da geliştirdiği S-Pen’i Galaxy S8‘de kullanarak büyük bir sürpriz yapabilir.

Galaxy S8‘in ücretinin Galaxy Note 7 ile aynı olmasını bekliyoruz. Fakat bu konu ile ilgili konuşmak için çok erken. Bakalım Samsung Note 7’nin kötü şöhretini unutturmak için daha düşük bir ücret yaftası sunacak mı?

Galaxy S8 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler geldikçe haberimizi aktüelleyeceğiz.. Takipte kalın..

YORUM YAZ