İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei İçin “Kısıtlı İzin” Çıktı!

Huawei İçin “Kısıtlı İzin” Çıktı!

huawei-icin-kisitli-izin-cikti-7lslV8nl.jpg

Birleşik Krallık hükümeti, telekom firmalarının 5G ağlarında Huawei donanımını kullanmaya devam edebileceklerini fakat kısıtlama uygulanacağını duyurdu. Hükümet, direkler de dahil olmak üzere bir ağın yalnızca %35’inin Huawei tarafından tedarik edilebileceğini söyledi. Dahası, Huawei donanımının askeri üs yakınlarında yahut nükleer yerlerde kullanılmasına müsaade verilmeyecek.

Huawei’nin BK başkanı Victor Zhang, hükümetin bu kararından mutlu olduklarını ve bu karar ile BK için yerküre başkanı teknolojinin kapıları açılırken rekabetçi bir piyasanın da garantilendiğini söyledi.

Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı’nın (DCMS) söylediğine nazaran şu anda tedarik zincirini çeşitlendirmek için “hırslı bir strateji” belirleniyor. Bu plan ile birlikte hükümet, şimdi BK’de çalışmayan satıcıları çekmeyi ümit ederken, giriş için sonları aşağı çeken ve firmalar arası çalışmayı kolaylaştıran açık standartların tasarrufunu da teşvik etmeyi planlıyor.

DCMS, bu kararın BK’nin 5G ağlarında güvenliği ve dayanıklılığı önemli bir halde arttıracağını söyledi. İncelemenin tamamlanması ile birlikte Ulusal Siber Güvenlik Merkezi de BK telekomları için yeni gereksinimlere uyma tavsiyesinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap