İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi & Film
  3. İzlenmesi Gereken 7 Gerilim Filmi

İzlenmesi Gereken 7 Gerilim Filmi

Joker
2

Mutlaka İzlemeniz gereken Gerilim Filmleri

Sinema sektöründe gerilim filmleri her zaman üst düzeylerde başarı yakalamayı başarmıştır. Korku filmlerinden rahatsız olan ama adrenalin depolamak isteyen sinema severlerin ilk uğrak yeri gerilim filmleri olacaktır. 15- 20 yıllık süreçte sinema teknolojisinin de ilerlemesi ile birlikte bu tarz filmler oldukça ilgi odağı olmuştur. Listeyi yaparken herhangi bir başarı sıralaması uygulamadık. Rastgele takip edebilirsiniz.

  1. Ziyaret IMDB: 6.2 (The Visit)

Ziyaret filmi, yıllar önce ailesi ile kavga eden ve yanlarından sevdiği adam için ayrılan bir kadının yıllar sonra çocuklarını, anne babasınının yanına ziayrete göndermesini konu amaktadır. Ancak büyükanne ve büyükbabada bir tuhaflık vardır ki çocuklar orada geçirdikleri ilk günün ardından bu tuhaflığı anlamışlardır. Aksiyonu, gerilimi ve üzerinizde bırakacağı büyük etki ile 2015 yapımı ziyaret filmi, tavsiye listemizdedir.

IMDB: 6.2

En İyi Gerilim Filmleri
  1. Hayalet Hikayeleri (Ghost Stories)

Bu film, kendini izletirken beyninizi yakacak cinsten. İsminden de anlaşılacağı gibi farklı hikayeler anlatsa da bütün olayları tek bir olay örgüsü üzerinde toplamaktadır. Korku filmi sayılmayacak kadar korkunç olmayan ancak oldukça geren bir yapıya sahip olan bu film, 2017 yılında vizyona girmiştir. IMDB: 6.4

  1. Altıncı His (The Sixth Sense)

Oldukça durağan geçen ve sakin bir senaryo olmasına karşın, izleyiciyi ekrana kilitleyen bu film, Gerilim filmlerinin çağ atlamasına sebep olan filmlerin başında gelmektedir. Başrolü Bruce Willis’in üstlendiği filmde, psikolojik sorunları olan bir çocuğun gördüğü ölüler ve halisünasyonlar anlatımaktadır. Şaşırtıcı bir de son sizi beklemektedir. Film 1999 yapımıdır.

IMDB: 8.1

  1. Kapan (Get Out)

Oldukça etkileyici ve ilgi çekici senaryoya sahip olan 2017 yapımı kapan filmi, kız arkadaşının ailesi ile tanışmak için hafta sonu yatılı ziyarette bulunan bir genci konu almaktadır. Ancak evde oldukça tuhaf bir hava vardır. Ailenin siyahilere karşı anti sempatisi vardır olayın derinlerine inildiğinde hiç de hoş olmayan durumlar vardır.

IMDB: 7.7

  1. Parçalanmış (Split)

Vizyona girdiği günden itibaren büyük yankı uyandırmış ve izleyiciyi izlerken şekilden şekle sokmuş olan bir yapımdır. Filmde, Ruhsal bozukluğu olan Dennis adında bir adamın, kendi içinde 26 farklı karakter barındırması anlatılmaktadır. Dennis 3 kızı kaçırır ve evine hapseder.

IMDB: 7.3

  1. Nefesini Tut (Don’t Breathe)

Gerilimi bol, aksiyonu bol ve bir sonraki sahneyi tırnaklarınızı kemirerek bekleyeceğiniz bu film 2016 yılında vizyona girmiştir. Filmde, eski bir subay olan ve savaşta gözlerini kaybetmiş yaşlı bir adamın evine giren hırsızlar ile mücadelesi anlatılmaktadır.

IMDB: 7.1

  1. JOKER

Gelmiş geçmiş en sevilen kötü adam unvanına sahip olan Joker’in, bütün Joker hikayeleri hiçe sayılarak sıfırdan başlayan ve bir başyapıt olan film. 2019 yılının son çeyreğinde vizyona giren film, gişede dünya sinema tarihinin rekorunu kırmıştır. Bozuk ve yozlaşmış toplum yapısı içerisinde delirmemeye çalışan bir adamın delirme hikayesini konu alan film oldukça beğenilmiştir ve olumlu eleştirilere uğramıştır.

IMDB: 8.7

Yorum Yap

Yorum Yap