İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seo
  3. Tanıtım Yazısı Nasıl Alınmalı ? 2020 Güncel
_ok_k_zd_m

Tanıtım Yazısı Nasıl Alınmalı ? 2020 Güncel

Tanıtım Yazısı | SeoFit

Öncelikle herkese selam arkadaşlar,

Panda Algoritması, RankBrain Algoritması, Possum Algoritması, Penguen Algoritması derken seo’da çok uzun yılları geri de bıraktık.

Zaman zaman bizi çok zorladı farklı kategorilerle karşımıza geldi ama baktık bazı siteler bu durumdan etkilenmedi. Sinirlendik, bizi nasıl geçer diye oturduk saatlerce backlinklerini inceledik, One page Seo analizini yaptık hızını alamayan bazı sektörlerde insanlar birbirine saldırmaya başladı.

İşte başarısızlığımızın altında yatan gerçek bu. Öyle bir nefrettir ve hırstır ki, ne sabredebildik nede bir başka siteyi tebrik edebildik.

Hırs gözümüzü kör ettiğinden kendi sitemizden çok başka sitelere yöneldik, gerçekten yapılması gereken empatiyi kuramadık.

Şimdi size tüm algoritmaların tek açığını açıklayayım; KULLANICI!

Bütün bu yaşanan kaosun tek bir sebebi var, kullanıcılara kaliteli içerik sunabilmek. Peki arkadaşlar bu kadar anlattık şimdi ne mi yapıcaz ?

2019’a Kocaman bir Veda! 2020’ye ise Umut ve SABIRLA girmek. Evet en büyük anahtar sabır..

Tanıtım Yazısı aldık yüzlerce lira verdik baktık site geri gidiyor niye ?

2020 Seo Teknikleri | SeoFit

Çünkü öyle yazılar yazdık ki bırakın kullanıcıyı google botu gelip okuyunca bile ne olduğunu anlayamadı. Tanıtım yazısını bir site neden yayımlar ? Evet hadi sorun bu soruyu kendinize benim sitemi başka bir site ÇIKARSIZ neden yayımlar ? Çünkü çok beğenmiştir kendi kitlesinin de yazıyı okumasını ister ve paylaşır. Ne kadar basit değil mi ? Hadi şimdi gelin biz nasıl yazılar paylaşıyoruz ona inceleyelim.

Bir yazının içine saçma sapan kelimelerden oluşan cümle senfonileri kullanıyoruz. Çünkü biz para verdik köküne kadar kullanıcaz yazıyı 3 link 5 link ver allahım ver.. Alalım bir yazısı paylaşalım 10 sitede. Google baktı aynı link, 10 sitede noktası virgülü aynı yazı. Acaba bu siteler birbirini mi tanıtıyor bizim sitemizi mi ?

Hadi geçtik onuda diyelim siteniz 3 aydır yerinde sayıyor. Hiç yazı eklenmemiş paylaşım yok görsel yok, bi günde ne hikmetse 5 tane sitede aynı gün sizin yazınız paylaşılıyor reklamınız yapılıyor, ne kadar garip değil mi! Takip eden güünlerde aynı serüven devam ediyor 🙂

Ama naptık ? Biz tanıtım yazısı aldık Yüzlerce Lira harcadık hani Seo ? Niye hala 1. sayfada değiliz olmaz böyle! Dur diğer sitelere bakayım değil mi kim çıkmış kim inmiş.

Arkadaşlar boşverin sağı solu empati kurun empati.. Yazı alın ama bokunu çıkarmayın, siteye tanıtım yazısı alıyorsanız bu arada yazı eklemeye devam edin, özellikle alım yapmadan 2-3 gün önce başlayın bi taraftan bi değişiklik olsun. Güncel sitelerde gözlemlediğim en önemli şey linklemelerden daha fazla verim almasıdır.

Yazılarınızın içine sürekli aynı linki eklemeyin, tek bir sayfaya odaklanmayın. Yazılarınızın kelime sayısı 300-500 olmasına gerek yok, kelime sayısının fazla oluşunun katkısı yazıyı alan siteye olur sizin sitenize değil.. 150 kelimelik içerikler yeterli.

Yazılarınızı mutlaka zamana yayın, planlamanızı uzun vaadede yapın. Siteniz Yüzbinlere veya Milyonlara hitap etmiyorsa hiçbir site günlük 5-10 tane link kazanmaz. Sitenizin hiti günlük 50-100 ise içeriğiniz kısıtlı ise siteye içerik eklemeye çalışın.

Yorum Yap

Yorum Yap