İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türk Telekom’dan internet meseleleriyle ilgili açıklama

Türk Telekom’dan internet meseleleriyle ilgili açıklama

turk-telekomdan-internet-meseleleriyle-ilgili-aciklama-KKMLFu8Q.jpg

Türk Telekom, bugün internet erişiminde yaşanan meseleler nedeniyle açıklamada bulundu. Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, saat 18:45 itibariyle sorunların külliyen sona erdiği bildirildi.

Açıklama şu halde:
“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan sorunlara dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı haberlendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Laf konusu erişim aksaklıkları, yerkürede pek çok kurumun velev devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, akınlar bu kere Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un meydanında yetkin siber güvenlik mütehassısları, hücumları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini sıradan seyrinde devam ettirmek için ağır bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli tedbirleri alarak, kullanıcılarımızın bu akınlardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü ve tüm meselelerin saat 18.45 itibariyle sona erdiğini kamuoyunun malumatına sunarız.”

Yorum Yap

Yorum Yap